Woochon.com

Zevkle öğrendiğimiz i, asla unutmayacağız.

Guam Haberleri

1.000 kişilik Şükran Günü geleneği

Kayıt etmek
Yedi yaşındaki James Castro ailesiyle birlikte şükran sabahı Hagåtña’daki Chamorro Köyünde, sıcak bir tatil yemeğinin tadını çıkarmayı bekleyen bir gölgelik altında oturdu.

Tatil öğle yemeğini mümkün kılanlara ve ailesi için şükrettiğini söyledi.

Ancak tatiller James ve ailesi için her zaman kolay değildir.

James’in annesi Eileen Castro “Şükran Günü’nde yiyecek bir şeyler yiyemeyeceğimiz yıllar oldu” dedi.

Kurtuluş Ordusu Guam Kolordu ve diğerleri yıllık ücretsiz Şükran Günü şölenine katılmazlarsa, o zaman “sadece oğlumun yemesi için bir şeyler almak için Dededo Alışveriş Merkezi’nin önünde olacaktık” dedi.

Neyse ki, Castros ve ihtiyacı olan diğer kişiler tatil sezonunda kendilerini dışarıda bırakmak zorunda kalmayacaklar.

Yaklaşık 1000 öğün yemek hazırlandı ve 121 gönüllü işten veya okuldan boş günlerinde geri dönmeye karar verdi.

“Adalar topluluğumuzun bir araya gelmesi, grupların, otellerin, restoranların, hindilerin pişirilmesine yardım eden fırınların ve her yıl hindilerin ve tümlerin bulunduğundan emin olmak için bize bağış yapan bireyler” jambon ve bütün teçhizatın harika bir yemek sağlayabilmesi için “dedi.

Her yaştan gönüllü, Chamorro Köyü ana pavyonunda düzenlenen etkinlikte katılımcıları kurmak, hizmet etmek ve onlarla etkileşime geçmek için giriş yaptı.

Juan M. Guerrero İlkokulunda beşinci sınıf öğrencisi olan Jesse Joe Taijeron “Diğer insanlara yardım etmekten hoşlanıyoruz” dedi. Okulun Ulusal İlköğretim Onur Topluluğu’ndaki öğretmenleri ve diğer öğrencileri tereddüt etmeden gönüllü oldular.

“Topluluktaki diğer insanlara ve daha az şanslı olanlara yardım etmek güzel” dedi.

Etkinliğe katılmak isteyenlerin hepsi, Castro ailesinin ve diğerlerinin neden tatil rutininin bir parçası olduğunu açıklıyor.

Castro, “Kurtuluş Ordusu Deniz Feneri’nin eski bir müşterisi olduğu için buraya gelmeyi bir gelenek haline getirdik” dedi. “Ailemiz küçük. Buraya geldik ve arkadaşlarımızla buluştuk. Hayatımızın çalışma zamanlarında tanıştığımız tüm insanlarla zaman geçirebilmek için.”

 

Leave a Reply