woochon.com

Just another WordPress site

CNMI

Eski otel müdürü ayrımcılık davası açtı

Kayıt etmek
Otel işletmelerinin eski müdürü, yalnızca işveren nedeniyle değil, aynı zamanda göçmenlik ve yerel yasaların ihlaliyle ilgili olarak yönetime birçok şikayette bulunduğundan, eski işveren İmparatorluk Pacific International’a dava açtı.

Joshua Gray, CNMI Bölge Mahkemesinde dava açtı ve IPI’yi kovmakla suçladı, çünkü o Afrikalı-Amerikalı ve onun yerine Amerikan vatandaşı olmayan Çinli bir kadın aldı.

Gray, Temmuz 2015’te otel için çalışmak üzere işe alındı.

Ertesi yıl, ayrımcılık için Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonuna bir talepte bulundu. EEOC tarafından yapılan müdahalenin ardından Gray, 25 Nisan 2017 tarihinde mahkeme belgelerine göre terfi ve maaş artışı yapmıştır.

Gray, 2017 yılının sonlarında, yönetimin ABD vatandaşlarına ve CNMI daimi sakinlerine istihdam tercihi yapmadığı için göçmenlik yasasını ve yerel yasaları ihlal ettiğinden ve ABD Çalışma Bakanlığı’na tüm İmparatorluk Pasifik iş olanaklarının herhangi bir ABD’ye açık olduğunu açıkça onaylamasından şikayet etti. Dava, vatandaşların ve Emperyal Pasifik tarafından istihdam için başvuruda bulunan ve reddedilen ABD’li işçilerin işle ilgili yasal nedenlerden dolayı reddedildiğini ifade ediyor.

Grey, işçilerin yalnızca Asyalı olmadıkları ve iddia edilen ihlallerden şikayet ettiği için iş güvenliğini tehdit ettiği için reddedildi.

2018’in başlarında, Gray indirgendi ve EEOC şikayeti için misillemede önlem alındığına dair hukuk danışmanına şikayette bulundu.

Asla avukattan bir cevap alamadığını ve Kasım 2018’de İnsan Kaynakları Departmanının, adının kovulacak kişilerin listesi olduğunu söyledi çünkü dava şikayetlerini yönettiği için yönetimi üzdü.

Ocak 2019’da sonlandırıldı. Grey, kovulması için bir sebep veya sebep verilmediğini iddia ediyor.

Yerine ABD vatandaşı olmayan bir Çinli kadın geldi.

 

Leave a Reply