woochon.com

Just another WordPress site

Pasifik

İç yetkililer Amerikan Samoası’nı ziyaret etti

PAGO PAGO – ABD İçişleri Bakanlığı Insular ve Uluslararası İşler Sekreteri Yardımcısı Doug Domenech ve Insular İşleri Ofisi Direktörü Nik Pula, Bayrak Günü’nün 118. yılını kutlamak üzere festivallere katıldıkları Amerikan Samoası’nda.

Domenech, “Bugünün kutlaması Amerikan Samoası’nın yurtseverliği ve Amerikan Ailesi’ne olan bağlılığının bir göstergesidir” dedi. “Amerikan ailesi ile ömür boyu ortaklık kurma öngörü ve bilgeliğine sahip olan Amerikan Amerikan Samoası’nın geleneksel atalarına hürmet ediyor. Hepimiz Amerikan ailesinin bir parçasıyız.”

Sekreter yardımcısının programı, hafta sonu boyunca Amerikan Samoası’na ulaştığı andan itibaren, Adeiuta ve Faleasao ilköğretim okulları, Amerikan Samoa Elektrik Santrali elektrik santrali ve güneş çiftliği Manu’a ziyaret ettiği Manu’a Adaları ziyareti ile başladı. Lise, sağlık dispanseri ve Faleasao rıhtımı.

Bayrak Günü resmi törenleri, geleneksel liderlerin Domenech ile özel konuk olarak ağırladığı özel bir törenle başladı.

Sekreter yardımcısı ayrı ayrı Vali Lolo Moliga ve Vali Lemanu Mauga ile bir araya geldi ve bölgedeki rıhtım, hastane ve okullardaki projeleri desteklemek için 10.6 milyon dolardan fazla altyapı fonu imzaladı. Fon ayrıca eğitim ve gençlerin korunması bilinçlendirme programları için teknik ve bakım yardımı da içeriyordu. Ayrıca diğer önde gelen hükümet liderleriyle toplantılar yaptı.

Sekreter yardımcısı, Adadaki Güvenlik Departmanı ve adadaki FEMA liderliği tarafından toparlanma çabaları hakkında bilgilendirildi ve ayrıca Cyclone Gita’nın zarar verdiği bazı bölgeleri gezdi.

Amerikan Samoası gezisi, LBJ Hastanesi, yeni servis rıhtımı ve tersane gibi Tutuila adasındaki diğer OIA destekli proje sahalarına daha fazla ziyaret yapılmasıyla sonuçlandı. Ayrıca bölge için kritik bir ekonomik itici güç olan Starkist Cannery’yi ziyaret etti.

‘İlişkilerin güçlendirilmesi’

“Amerikan Samoası’nı ziyaret etme, liderleriyle buluşma, güzel adayı gezme ve ilk elden insanların inanılmaz konukseverliğini ve cömertliğini deneyimleme fırsatı, yalnızca ilişkileri ve dostlukları güçlendirmeye olan bağlılığımı pekiştiriyor. Amerikan Samoası’nın ekonomik ve sosyal büyümesi, “dedi.

 

Leave a Reply