Woochon.com

Zevkle öğrendiğimiz i, asla unutmayacağız.

Pasifik

AB ve Pasifik liderleri gelecekteki ilişkileri tartışıyor

Kayıt etmek
Avrupa Komisyonu’nun Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Departmanı’nda Asya, Orta Asya, Orta Doğu / Körfez ve Pasifik Direktörü Pierre Amilhat Çarşamba günü, 48. Pasifik Adaları Forum Toplantısının sınırlarında Pasifik liderleriyle görüşmelerde bulundu. Yetkililer, mevcut Cotonou Anlaşması’nın süresi dolduğunda gelecekteki ilişkileri en iyi şekilde düzenlemek için öncelikler ve yöntemler konuştu.

Benin’in en büyük şehri olan Cotonou’da 23 Haziran 2000 tarihinde imzalanan ACP-AB Ortaklık Anlaşması, 2000’den 2020’ye kadar 20 yıllık bir süre için imzalandı. 2000’den bu yana, AB’nin Afrika, Karayipler ve Pasifik (ACP). 2010 yılında ACP-AB işbirliği, iklim değişikliği, gıda güvenliği, bölgesel entegrasyon, devlet kırılganlığı ve yardım etkinliği gibi yeni zorlukları üstlenecek şekilde adapte edildi.

Amilhat, “AB ve Pasifik, iklim değişikliği, okyanus yönetişimi veya Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini uygulamaya koymak için giderek daha fazla paylaşılan çıkarlara sahip ortaklardır.” Dedi. “Bugün ortak öncelikleri belirlemek ve gelecekte daha fazla güçlendirilmiş siyasi ilişkileri kabul etmek konusunda iyi bir ilerleme kaydettik. Yakınlaşan vizyonumuz ve karşılıklı çıkarlarımızın müzakeremizi daha kolay ve pürüzsüz hale getireceğine ve nihai sonucun en iyi olacağına inanıyoruz. Hem Avrupa hem de Pasifik bölgesi için değerli ve etkili. ”

 

Leave a Reply