Woochon.com

Zevkle öğrendiğimiz i, asla unutmayacağız.

Guam Haberleri

DPHSS, doğum, ölüm, evlilik ve SNAP için kayıt bürolarını hareket ettirdi

Kayıt etmek
Doğum, evlilik veya ölüm kayıtları almanın yanı sıra Medicaid veya Medically Indigent Program evraklarını almaları gereken Guam sakinlerine, Halk Sağlığı ve Sosyal Hizmetler Dairesi ofisleri için yeni yerler önerilmektedir.

Bu ofisler, ek güvenlik konularının keşfedilmesine neden olan Çarşamba gecesi fırtına sırasında departmanın ana binasındaki elektrik yangınından dolayı artık DPHSS’nin Mangilao’daki ana tesisinde değil. Halk Sağlığı ayrıca bazı kayıtların yalnızca 2019 için de mevcut olduğunu açıkladı – geçici olarak.

Hayati İstatistik Halk Sağlığı Dairesi Anabilim Dalı

Hayati İstatistik Ofisi, 2019 yeni doğum, evlilik, ölüm ve mezar izni ile sınırlı hizmetler sunacak. Ofis, geçici olarak saat 1’de başlayan başvuruları kabul etmeye başlayacaktır. Cuma gününde. Sertifika verilmesi sadece 2019 doğum, evlenme, ölüm ve mezar izni olaylarıyla sınırlıdır. Hayati İstatistik Ofisi geçici olarak Mangilao’daki Guam Üniversitesi’ne giden yol olan 130 University Lane’deki Castle Mall’daki Kıdemli Vatandaşların DPHSS Bölümünde bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için 735-7415 veya 735-7421 numaralı telefonu arayın.

Medicaid, MIP Yetkileri

Medicaid ve Medically Indigent Programlarının Yetkileri geçici olarak DPHSS DPW Sağlık Finansman İdaresi Bürosunda ve ayrıca Castle Mall’da bulunmaktadır. 735-7237 veya 735-7472’yi arayın. DPHSS, bugün saat 08: 00’de Castle Mall’daki geçici yerinde ön izin taleplerini kabul etmeye başlayacaktır.

SNAP

Kamu Güvenliği Bürosu Ekonomik Güvenlik Bürosu, Ek Beslenme Yardım Programı, nakit yardım, Medicaid, MIP ve Dededo’daki Kuzey Bölgesi Toplum Sağlığı Merkezi’nde, İnarajan’daki Güney Bölgesi Halk Sağlığı Merkezi’nde tamamlayıcı destek hizmetleri için uygunluk hizmetleri için başvuruları kabul eder. Mangilao’daki Castle Mall’daki Yönetim Destek Bürosu.

Etkilenmeyen yerler

Dededo’daki Kuzey Bölgesi Toplum Sağlığı Merkezi, Inarajan’daki Güney Bölgesi Toplum Sağlığı Merkezi, Dededo’daki Guam Çevresel Halk Sağlığı Laboratuvarı, Sosyal Hizmetler İdaresi Kamu Refah Bürosu ve Hagantña’daki Terlaje Binasında Sağlık Meslek Lisans Dairesi, Yaşlılar Bölümü Mangilao’daki Castle Mall’da ve Tiyan’daki WIC ofisi açık.

 

Leave a Reply