Woochon.com

Zevkle öğrendiğimiz i, asla unutmayacağız.

Guam Haberleri

GMH görev kuvveti, seks suçlu sicil memurluk yasası

Kayıt etmek
Guvernör’ün Guas’ın Organik Yasası’na aykırı olduğu ve yasaların Yasama’nın otoritesini aştığı yönündeki kaygılarına rağmen, yeni bir devlet hastanesi kurmak için hangi adımların gerekli olduğunu belirleyen bir görev kuvveti oluşturması.

Bill 5-35 şimdi yazarlarından Telo Taitague’den bir basın açıklamasına göre, 35-58 sayılı Kamu Hukuku’dur. 15 senatörün tamamı Bill 5’i geçmek için oy kullandı ve neredeyse veto kanıtı verdi.

Bill 5. Konuşmacıya ve kamu güvenliği ve diğer meselelerle ilgilenen diğer faturalara verdiği yazışma mektubunda, Gov. Lou Leon Guerrero, Guam Birinci Komisyonun, göreve benzer şekilde tasarlanan inorganik doğası ile ilgili 2011 Başsavcı Genel Görüşüne atıfta bulundu. Kuvvet.

“Ne yazık ki, Başsavcı Bürosu, Şubat 2011’de benzer bir eylemin Guam Organik Yasasını ihlal ettiğini belirtti. AG, “Guam Birinci Komisyon” u kuran kanunun Organikliğini belirlemeye çalışırken, ilgili kısımda şunları yazdı: “Yürütme yetkisinden farklı olarak yasama gücü, yasaları yapma yetkisine sahiptir; bu tür icra görevi ile suçlanıyor. İkincisi yönetici fonksiyonlar, ” vali yazdı.

Vali: ‘Bill 5’in amacı zaten karşılanıyor’

Vali ayrıca, Ordu Mühendisleri Birliği’ni Guam Memorial Hastanesi’ne getirmek için çalıştığını belirtti. Grup, hastaneyi değerlendirdi ve yapısal bütünlük, onarım maliyetleri ve yeniden yapılanma maliyetleri hakkında bir rapor hazırladı. Bu rapor Mart ayında bekleniyor.

Vali, “Bill 5’in amacı zaten karşılanıyor” dedi. “Ordu Mühendisleri Ordusu’nun beklemede olan analizi ve GMHA Mütevelli Heyeti’nin daha önce aldıkları eylemler ve uzman görüşleriyle tesisin değerlendirilmesine ilişkin süreç çoktan başladı” dedi.

Çarşamba gecesi yayınlanan bir basın açıklamasında Taitague, valiye “yasama meclisinin GMHA’da hasta ve işçi güvenliğine nihayet öncelik verme kararını kabul ettiği için” teşekkür etti.

Taitague, Ocak 5’te Bill 5’i tanıttı ancak bu konuyu görüşmek üzere halka açık bir duruşma yapılmadan aylar geçti.

“Önümüzdeki günlerde ve haftalarda işlerin yolunda gitmesini bekleyen görev kuvvetlerini dört gözle bekliyorum. Merkez halk sağlığı tesisinin yakın zamanda kapanmasına neden olan güvensiz şartlarda olduğu gibi, zaman kesinlikle bizim tarafımızda değil ”dedi. “Hastane planlama görev gücü ilerledikçe, belki de yeni bir halk sağlığı tesisinin inşası düşünülmelidir. Bu, acil servis masraflarını azaltma konusunda anlamlıdır ve personelin ele alınması bir kaç isim vermelidir. ”

Leon Guerrero kamu güvenlik faturalarını yasaya göre imzaladı

Vali, suçlu cinsel davranışlarda bulunacak kişilerin mahkumiyetlerine itiraz etmelerine rağmen cinsel suçluların siciline yerleştirilmesini gerektiren iki fatura ile daha doğrudan bir yaklaşım benimsemiştir.

Senatör Amanda Shelton tarafından sunulan Bill 157-35, 35-51 sayılı Kamu Hukuku’na girmiştir. Basın açıklamasına göre, yasa seks suçlusu sicilindeki boşlukları kapatarak cinsel saldırıdan kurtulanlara güç veriyor.

 

Leave a Reply