Woochon.com

Zevkle öğrendiğimiz i, asla unutmayacağız.

Pasifik

Pasifik Adaları Meteoroloji Stratejisi gözden geçiriliyor

Kayıt etmek
Revize edilmiş bir Pasifik Adaları Meteoroloji Stratejisi, önümüzdeki hafta Honiara, Solomon Adaları’ndaki Pasifik Adaları Meteoroloji Konseyi toplantısında görüşülecek.

Strateji, önümüzdeki on yıl boyunca hava ve iklim konusundaki temel ve temel işlevlerini etkin bir şekilde sunabilmelerini sağlamak için Pasifik bölgesindeki Ulusal Meteoroloji ve Hidrolojik Hizmetlerini güçlendirmek için öncelikleri belirledi.

Gelişmiş hava hizmetleri, uçtan uca gelişmiş Çok Tehlikeli Erken Uyarı Sistemleri, hava, iklim ve su için gelişmiş altyapı ve gelişmiş iklim hizmetlerini amaçlamaktadır.

SPREP’in İklim Tahmin Servisi koordinatörü Sunny Seuseu, PIMS’in hava ve iklimle ilgili ortaya çıkan ve gelişen konuların dikkate alınmasını sağlamak olduğunu söyledi.

“Bu süreçten çıkan yeni sorunlar nedeniyle, PIMS’de 2012 yılında göz önüne alınmayan okyanus asitleşmesi gibi konular, ortaya çıkan sorunlar gözden geçirmenin bir parçası.

“İklim değişikliğine ve felakete ilişkin yeni alanları dikkate alan yeni bir gözden geçirilmiş belge olacak. SPREP ve WMO tarafından yapılacak ve gözden geçirilmiş yeni PIMS hakkında konseye sunulan bir sunum var.

Sunny, “Pasifik için 14 önemli sonuç alanı var; bunlar erken uyarı sistemlerinden, iklim hizmetlerinden, havacılıktan ve deniz hava koşullarından vb. Değişiyor” dedi.

Toplantıda PIMS’in Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri gibi küresel önceliklere uyması ihtiyacı da görüşülecek.

PMC, 14-18 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

 

Leave a Reply