Woochon.com

Zevkle öğrendiğimiz i, asla unutmayacağız.

Pasifik

Solomon Adaları’ndaki endişe verici deniz seviyeleri

Kayıt etmek
Solomon Adaları’ndaki 7,7 mm / yıl olan mevcut deniz seviyesi artışı, dünyadaki ortalama 3,2 mm / yıl ile karşılaştırıldığında en yüksek seviyelerden biridir.

Solomon Adaları Meteoroloji Hizmetleri Direktörü İngiltere’deki Reading Üniversitesi’nde okumakta olan David Hiba, Solomon Adaları’ndaki mevcut deniz seviyesinin küresel ortalamanın iki katından fazla olduğunu söyledi.

Hiba, “Bu, gelgitler, yer hareketi, meteorolojik faktörler vb. Gibi sesleri filtrelemenin ardından net deniz seviyesi artışı” dedi.

Hızın hem uydu ölçümlerinden hem de ölçüm ölçümlerinden (Mbokona Bay rıhtımı) olduğunu ve ayrıca tektonik hareketin Vaya Ridge’deki Met Ofisinde kurulan Sürekli Küresel Konumlandırma Sistemi ile ölçüldüğünü açıkladı.

İklim değişikliği yine bu ay Honiara’da toplanmaya hazır konuyla ilgili bölgesel uzmanlar olarak ön saflarda yer alıyor.

Solomon Adaları Hükümeti, Solomon Adaları Meteoroloji Servisi aracılığıyla, iklim değişikliği ve doğal afet sorunlarına Meteoroloji Servisi sorumluluğu olarak hitap etmek için iki toplantı düzenlenmektedir.

Toplantılar, 14-18 Ağustos tarihleri ​​arasında Honiara’daki FFA Merkezinde arka arkaya yapılacak.

Facebook
heyecan
E-posta
baskı

 

Leave a Reply