Woochon.com

Zevkle öğrendiğimiz i, asla unutmayacağız.

Guam Haberleri

Tenha San Carlos Şelaleleri ve Yüzen Deliklere Yolculuk

Bu haftasonu, Guam’ın orta vadisinde, adanın daha büyük şelalelerine, nehir sistemlerine ve bol miktarda orman vahalarına ev sahipliği yapan daha zor bir maceraya atılıyoruz.

Özellikle varış yerimiz 40 ft. San Carlos Şelalesi olacak. Tatlı su damlası, aynı zamanda zümrüt gölgeli bir havuzda sadece downriver’a sebep olur. Yürüyüş, hem heyecan arayanlar hem de güneşte rahatlamak isteyenler için mükemmel.

Bu yürüyüş, küçük çocuklar veya evcil hayvanlar için en güvenli olan olmayabilir, ancak bir sonraki yarışmayı ya da bir sonraki seviyeyi denemek isteyen normal yürüyüşçüler grubunu arayan sporcular için harika bir başarı.

Otopark – Kuzeyden

Güzergah 1’de, güneye doğru, Polaris Noktası’nın hemen arkasından geçen ve doğrudan Jose Rios Ortaokulu’nun karşısındaki Veteran Mezarlığı’na gidin. Mezarlıktan trafik ışıklarında sola dönün ve Nimitz Tepesi’ne doğru sürün. Zirveye ulaştığınızda, ilk sağdaki dönüşü “Larson Yolu” na getirin. Bu yolun eğrisinde sola doğru bir oyun alanı ve askeri konuttan ve önünüzde çimenli bir alandan örülmüş uzun bir çit olacaktır. Alana park et.

Park – güneyden

Polaris Point’ten hemen önce ve doğrudan Jose Rios Ortaokulunun karşısındaki Veteran Mezarlığına giderken Route 1’den kuzeye doğru ilerleyin. Mezarlıktan trafik ışıklarında sağa dönün ve Nimitz Tepesi’ne doğru ilerleyin. Zirveye ulaştığınızda, ilk sağdaki dönüşü “Larson Yolu” na getirin. Bu yolun eğrisinde sola doğru bir oyun alanı ve askeri konuttan ve önünüzde çimenli bir alandan örülmüş uzun bir çit olacaktır. Alana park et.

Zam başlangıç

Yürüyüşe başlamak için, yolun kenarındaki yaya ve tepenin üstünden yürüyerek devam edin, yakında yolun sol tarafındaki orman arasında iyi tanımlanmış bir iz görmelisiniz. Buraya dön.

Sonra bu kısa yolun sonunda toprak yol olacak, buradan sola dönün ve yolu bir mil kadar takip edin. Yaklaşık 10 dakika sonra, yolu doğal olarak sağa doğru eğimli olarak görmeniz gerekir; burada kamyon veya jeep pistlerinin de olabileceği başka bir yol vardır. Buradan sağa dön.

Bu yolu, tepeden aşağıya doğru giden rüzgarlı bir asfalt yola kadar takip edin. Çitle çevrili bir vana ünitesinde sağa dönmeden önce bu yol boyunca bir süre devam edin. Burada, asfalt yolu takip ederek elektrik kulesine doğru takip edin.

Bu kulenin sağında San Carlos Şelaleleri’ne giden basit iz bulunmaktadır. Vadinin muhteşem manzarasına sahip çok sayıda yamaç ve tüm yol boyunca taze bir esinti içeren yolculuğun bir sonraki ayağını yapmadan önce bir mola verin.

Ridgelinden nehir vadisine

Bir nefes aldıktan sonra, yürüyüşün bir sonraki yarısı boyunca iyi tanımlanmış iz boyunca devam edin ve çevrenizdeki vadinin geniş görüşlerinin tadını çıkarın.

Yürüyüşün bu kısmında, Guam merkezin çim kaplı tepelerinde, kırmızı topraklı yollarda yürüyeceksiniz. Buradaki kılıç otu, yolun üzerinde yükselmek, gezinmeyi zorlaştırmak için kullanılırdı, ancak son zamanlarda ortaya çıkan orman yangınları fırçayı temizledi ve manzarayı açtı.

Bu açık ridgelinin büyük bir kısmını gezdikten sonra, yakında izin ormana düştüğü yere geleceksiniz.

Bu, bu zammdaki üç dik uzantının ilkidir. Bu 20 metrelik damlayı düşürürken, özellikle de toprak ıslakken, çok dikkatli olun. Sağlam ağaç gövdeleri ve halatları sağlam tutucular olarak kullanın ve her adımda ayaklarınızı dikin.

Partinizin tüm üyeleri bu çamurlu yamaçtan güvenle geçtikten sonra, kendinizi San Carlos Şelaleleri’ne götürecek saf nehir vadisinde bulacaksınız.

Nehrin sağ tarafına doğru yürüyün, kaygan ve sümüklü nehrin kenarı boyunca ayağınızı not edin. Yakında kendinizi San Carlos Şelaleleri’nin zirvesinde bulacaksınız.

Yemyeşil ormandaki dik yollar

Yürüyüşün sonraki iki dik bölümüne başlamadan önce manzaranın tadını çıkarmak için biraz zaman ayırın. Alttaki havuza 40 metre uzaklıkta ve buradan sığ sularına atlamak güvenli değil. Kenara çok yaklaşmadan önce kaygan zemine dikkat edin.

Şelalenin tabanına ulaşmak için nehrin karşısındaki başka bir yamaca açılan yolu bulun. Kısa bir tepeye tırmanırken verilen ipi çevreleyen ağaç gövdelerini kullanın.

 

Leave a Reply